Založenie s.r.o.
Začiatok podnikania za transparentnú cenu s pomocou právnika

Zoznam voľných živností stiahnete TU

Založenie s. r. o. vrátane súdneho poplatku
280 EUR

Poradíme vám?

Výhody založenia s pomocou advokáta

Neriskujte založenie svojej s. r. o. prostredníctvom rôznych neprávnikov “zakladačov” a predíďte prípadným problémom tak, že zveríte založenie s. r. o. do rúk advokáta.

Právne poradenstvo

Pokiaľ sa rozhodujete či založiť s. r. o. alebo podnikať iným spôsobom, radi vám poradíme. Ponúkame aj služby súvisiace so zmenami vo vašej spoločnosti. Konzultácia je možná na diaľku emailom alebo telefonicky, a taktiež po dohode na osobnom stretnutí.

Časté otázky

Proces zápisu s. r. o. do obchodného registra (OR) trvá spravidla 3 – 10 pracovných dní od podania návrhu na zápis spoločnosti do OR. Dĺžka tejto doby závisí od niekoľkých faktorov, a to umiestnenie sídla spoločnosti, prideleného vyššieho súdneho úradníka a korektnosti údajov poskytnutých klientom.

Je potrebné tiež dodať, že pred samotným návrhom na zápis spoločnosti do OR je potrebné pre spoločnosť získať živnostenské oprávnenie a podpísať všetky dokumenty potrebné pre vznik spoločnosti. Tieto úkony taktiež trvajú nejaký čas a nemožno ich nijako obísť.

Nie je potrebné vložiť vklad 5000 EUR na bankový účet zakladanej spoločnosti. Na účely zápisu spoločnosti do obchodného registra sa však vyžaduje podpísanie vyhlásenia správcu vkladu, ktoré pre vás spracujeme.

Áno, spoločnosť, ktorá bude zapísaná v obchodnom registri bude mať už pridelené aj IČO (identifikačné číslo organizácie) a následne jej aj daňový úrad pridelí DIČ (daňové identifikačné číslo).

Áno, celý proces môžete vybaviť na diaľku bez potreby osobného stretnutia s advokátom. Všetky pokyny aj dokumenty sú posielané emailom na adresu, ktorú uvediete v kontaktnom formulári.

Cena za založenie s. r. o. na diaľku je 280,- EUR. V cene je zahrnuté spracovanie štandardných dokumentov k založeniu s. r. o. s voľnými živnosťami, súdny poplatok vo výške 150,- EUR, elektronické ohlásenie na živnostenskom úrade a elektronické podanie návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra. Doplatok za pridanie remeselnej alebo viazanej živnosti je 30,- EUR. Cena za prípadné dodatočné právne poradenstvo pred, počas alebo po založení spoločnosti je spoplatnené individuálne podľa potrieb a požiadaviek klienta.

Ceny sa nenavyšujú o DPH.

Bankový účet pre s. r. o. si môžete založiť akonáhle spoločnosť vznikne, teda po jej zápise do obchodného registra.

Akonáhle je vaša objednávka skompletizovaná, t. j. máme k dispozícii všetky údaje potrebné k založeniu s. r. o. a spracovaniu dokumentov, bude vám vystavená a poslaná faktúra na úhradu. Faktúra je spravidla vystavovaná na fakturačné údaje zakladateľa spoločnosti.

Overenie podpisov zabezpečuje notár alebo obecný úrad (matrika). Notárov nájdete väčšinou v každom meste. Notárske overenie podpisu aj overenie podpisu na matrike sú z hľadiska zakladania spoločnosti rovnocenné, takže môžete si vybrať ktorúkoľvek z týchto dvoch možností. Úradné overenie podpisu je spoplatnené cca. sumou 2 až 3 eurá za každý podpis.

Založenie môžete najrýchlejšie objednať vyplnením formulára, ktorý nájdete v hornej časti tejto stránky. Formulár je veľmi jednoduchý a vyplníte ho v 3 krokoch za pár minút. Po jeho odoslaní sú údaje už u nás, kedy už len počkáte na kontrolu kompletnosti údajov z našej strany a potvrdenie objednávky.

Objednať založenie s. r. o. možno však aj prostredníctvom zaslania emailu na info@akspila.sk alebo telefonicky na našom telefónnom čísle +421944237985.

Takéto konanie v aktuálnej legislatíve neexistuje. Nie je preto napríklad možné zapísať s. r. o. do obchodného registra za jeden deň.

Pre používanie elektronickej schránky spoločnosti je potrebné, aby mal konateľ k dispozícii platný občiansky preukaz, s ktorým je možné prihlásiť sa do elektronickej schránky na www.slovensko.sk. Úrady budú s vašou spoločnosťou komunikovať už spravidla len prostredníctvom tejto elektronickej schránky.

Cena za založenie s. r. o. s osobným stretnutím s klientom sa navyšuje o 70,- EUR, pričom táto suma sa nenavyšuje o DPH. V zložitých prípadoch môže byť cena navýšená o vyššiu sumu, ktorá je však vždy včas s klientom odkomunikovaná. 

Súčet vkladov všetkých spoločníkov musí byť aspoň 5000 EUR.

Estimated price includes:

This will be the person to whom we will issue invoice by default and also the person who will be the official trademark owner, once the registration is finished.

We will make categorization for you for free.

You can choose more categories for one brand. More categories means more fees. However, most of the brands use only protection in 2 or 3 of these categories. If you need help with the selection, contact us anytime or write your brand products in the next field.

Video, sound, pattern, colour or other type of trademark.

Trademark consisting of figurative and verbal elements.

Trademark consisting of only words or/and symbols.

Trademark protection in the USA.

Trademark protection in all member states of European Union.

Trademark protection in the territory of Slovak republic.

Design is considered to have individual character if the overall impression it produces on the informed user differs from the overall impression produced on such a user by any design that has been made available to the public before the date of filing of the application for registration. You can contact us for more information.

Your design will be published in the design registry right after formal examination.

Registration may not be possible in this case. Contact us to discuss more options.

The author of the design who will be cited as author in the official registry.

You have written statement from designer that he does not want to be cited as author of the design in official design registry.

Will be displayed in the official registry of designs.

Design protection in all member states of European Union.

Design protection in the territory of Slovak republic.

Contact person:

Billing information:

EUR
EUR